Την 4η θέση στον ημιμαραθώνιο της Αθήνας κατέκτησε ο Γαλανόπουλος του Γ.Σ. Αμαρουσίου

Την Κυριακή 18 Μαρτίου πραγματοποιήθηκε στο κέντρο της Αθήνας  ο ημιμαραθώνιος της Αθήνας με συμμετοχή 7.000 δρομέων και ταυτόχρονα το πανελλήνιο πρωτάθλημα ημιμαραθωνίου όπου πήραν μέρος οι 72 καλύτεροι Έλληνες αθλητές και 35 καλύτερες αθλήτριες, που είχαν πιάσει τα όρια συμμετοχής του ΣΕΓΑΣ στο αγώνισμα, μεταξύ των οποίων και 7 αθλητές του Γ.Σ.  Αμαρουσίου.

Μεγάλη διάκριση πέτυχε ο αθλητής του Γ.Σ. Αμαρουσίου Κώστας Γαλανόπουλος ο οποίος κατέκτησε την 4η θέση με την πολύ καλή επίδοση 1.10.36 που αποτελεί ατομικό ρεκόρ και νέο ρεκόρ συλλόγου.

Επίσης ο Πάρις Εμμανουηλίδης βγήκε 12ος με 1.16.04 ο Χριστόφορος Γεωργόπουλος 22ος με 1.20.37 ο Στέλιος Βώβος 37ος με 1.29.51 ο Σπύρος Ανδριανόπουλος 40ος με 1.31.13 και ο Χρήστος Τούλας 44ος με 1.33.42

Στον αγώνα των γυναικών η Ιουλία Παναγιωτοπούλου τερμάτισε στην 8η θέση με την πολύ καλή επίδοση 1.26.40 που αποτελεί νέο ατομικό ρεκόρ.

Στον αγώνα των 3000μ. η Ηλέκτρα Τσιμπρικίδου βγήκε 9η με 12.02.

Φυσικά, την παράσταση του ημιμαραθωνίου έκλεψε η 12χρονη αθλήτρια Γλυκερία Σκάγκου, η οποία τερμάτισε τρίτη στον αγώνα των 5 χιλιομέτρων. Η νεαρή πολλά υποσχόμενη αθλήτρια του Παλαιού Φαλήρου ήταν η ευχάριστη έκπληξη της διοργάνωσης και τερμάτισε πίσω από την Αναστασία Καρακατσάνη και την Ανθή Κυριακοπούλου σε χρόνο 19.52.