Μπάσκετ: Νικηφόρα πρεμιέρα για το Μαρούσι στα Μελίσσια

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του για το πρωτάθλημα μπάσκετ της Β’ Εθνικής ο Γ.Σ. Αμαρουσίου, καθώς κέρδισε στο Κλειστό Μελισσίων τον ΚΑΟ Μελισσίων με 71 – 75.

Οι Μαρουσιώτες από τα πρώτα λεπτά του αγώνα είχαν το προβάδισμα, βρίσκοντας λύσεις στην επίθεση από τους Γκαγκαλούδη, Λάππα και Παπαγεωργόπουλο. Το ημίχρονο βρήκε το Μαρούσι μπροστά στο σκορ με 34 – 45. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους όμως το Μαρούσι διατηρούσε τη διαφορά σε διψήφια επίπεδα (47 – 59). Στην τελευταία περίοδο οι παίκτες του ΚΑΟΜ έκαναν την ύστατη προσπάθεια για ανατροπή, μείωσαν το σκορ, όμως το Μαρούσι πανηγύρισε τη νίκη με το τελικό 71 – 75.