Ηττήθηκε το Μαρούσι από την ομάδα “Χαρίλαος Τρικούπης” Μεσολογγίου με 71 – 76

Δεν κατάφερε το Μαρούσι να επικρατήσει στην χτεσινή αναμέτρηση με την ομάδα “Χαρίλαος Τρικούπης” Μεσολογγίου. Ο αγώνας ξεκίνησε με την ομάδα να μην μπορεί να ανταποκριθεί από το πρώτο δεκάλεπτο το οποίο και έληξε με 12-16 υπέρ της ομάδας του Μεσολογγίου. Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν το χειρότερο του αγώνα καθώς οι φιλοξενούμενοι του Αμαρουσίου πέρασαν μπροστά με 16 πόντους και το δεκάλεπτο έληξε με 27 – 43. Στη τρίτη περίοδο το Μαρούσι κατάφερε να περάσει μπροστά με έναν πόντο και το συγκεκριμένο δεκάλεπτο έληξε με  52-51. Στην τελευταία περίοδο ωστόσο το Μαρούσι δεν διατήρησε το προβάδισμα με αποτέλεσμα ο αγώνας να λήξει με 71- 76.