Μπάσκετ: Το Μαρούσι νίκησε την Καρδίτσα με τρομερή ανατροπή στο τέλος! (video)

Το Μαρούσι, με τη βοήθεια του συγκλονιστικού κόσμου που βρέθηκε στο κλειστό του Αγίου Θωμά, έκαμψε την αντίσταση της Καρδίτσας με 84-82, κατακτώντας μια τεράστια νίκη για το πρωτάθλημα μπάσκετ της Α2.

Η Καρδίτσα ήταν καλύτερη στο α’ ημίχρονο και μάλιστα βρέθηκε να έχει μία διαφορά 11 πόντων στην ανάπαυλα, όμως κάπου εκεί άλλαξε και η ροή του αγώνα. Οι… μπέμπηδες του Κώστα Κεραμιδά ήταν εξαιρετικοί στην επίθεση και κατάφεραν να επιστρέψουν στη διεκδίκηση της νίκης. Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν ένα θρίλερ, με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν ένα επιμέρους 25-16 και να κάνουν τη μεγάλη ανατροπή, με τον Ξυδά να πετυχαίνει τους τέσσερις τελευταίους πόντους και να χαρίζει τη νίκη στην ομάδα του.

Δείτε σε βίντεο το συγκλονιστικό τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης:

Το τελευταίο λεπτό της νίκης επί του Αθλητικός Σύλλογος ΚαρδίτσαςΜΑΡΟΥΣΙ ΕΙΜΑΣΤΕ