Μπάσκετ Α2: Λύγισε στο τέλος το Μαρούσι απέναντι στον Εθνικό

Δεν τα κατάφερε σε ακόμα έναν αγώνα να φύγει με τη νίκη η ομάδα του Αμαρουσίου. Ο Εθνικός επικράτησε του Αμαρουσίου με 75-68 για την 24η αγωνιστική της Α2, δυσκολεύοντας ακόμα περισσότερο την προσπάθεια παραμονής για το Μαρούσι.

Οι πάικτες του Κώστα Κεραμυδά ξεκίνησαν εντυπωσιακά τον αγώνα, έχοντας τον έλεγχο και το προβάδισμα μέχρι τα πρώτα λεπτά της επανάληψης, αλλά δεν κατάφεραν να αποφύγουν την ήττα, με τους παίκτες του Σάββα Συμεωνίδη να τρέχουν στο τέλος ένα σερί 6-0 και να κλειδώνουν την νίκη.

Επόμενος κρίσιμος αγώνας πλέον για το Μαρούσι, απέναντι στη Δόξα Λευκάδας την Μεγάλη Τετάρτη στο κλειστό του Αγίου Θωμά.