Μπάσκετ Α2: Ήττα για το Μαρούσι από τον Αμύντα με 65-56

Ο Αμύντας βγήκε νικητής στο ματς με το Μαρούσι (65-56) για την 22η αγωνιστική της Α2 και συνεχίζει να ελπίζει για μία θέση στην πρώτη πεντάδα και τα πλέι οφ.

Η ομάδα του Αμαρουσίου ήταν ανταγωνιστική για ένα ημίχρονο, αλλά στη συνέχεια η ομάδα του Αλέξη Ζαβού ανέβασε στροφές κι έφτασε στην επικράτηση (65-56) που την κρατά μία νίκη πίσω από την 5η θέση.

Ο Αμύντας ξεκίνησε καλύτερα στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν μπροστά στο σκορ (16-12). Στο δεύτερο, όμως, το Μαρούσι ανέβασε την απόδοση του και πήρε τα ηνία του αγώνα (29-33). Στο δεύτερο μέρος, η εικόνα άλλαξε και πάλι. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, πέρασαν ξανά μπροστά στο σκορ (51-43) και κράτησαν τη διαφορά (65-56) μέχρι το τέλος φτάνοντας στη νίκη.

Την επόμενη αγωνιστική το Μαρούσι φιλοξενεί το Ψυχικό στο κλειστό του Αγίου Θωμά, σε ένα κρίσιμο παιχνίδι για την εξασφάλιση της παραμονής στην κατηγορία.