Νίκησε το Μαρούσι την Καστοριά με 86-80

Το Μαρούσι κατάφερε και νίκησε την Καστοριά στον χτεσινό αγώνα της 12ης Αγωνιστικής. Στα πρώτα δύο δεκάλεπτα η Καστοριά βρισκόταν μπροστά στο σκορ.

Στο πρώτο δεκέλεπτο συγκεκριμένα η ομάδα του Αμαρουσίου είχε μείνει πίσω και η Καστοριά προηγείτο με 10 πόντους (16-26). Στο δεύτερο δεκάλεπτο κατάφερε να μειώσει την διαφορά ενώ στο τρίτο πέρασε μπροστά. Τελικά το ματς δόθηκε στα τελευταία δέκα λεπτά με την ομάδα του Αμαρουσίου να ανεβάζει ταχύτητες, να εκμεταλλεύεται όλες τις ευκαιρίες και τελικά να κερδίζει το παιχνίδι.

Διαιτητές: Διαμαντής-Δαρλαμήτσος-Καρακάσης (Ντάβαρης)
Δεκάλεπτα: 16-26, 33-38, 61-60, 86-80
Μαρούσι (Κεραμιδάς): Κουκουλάς 10, Στασινός 20 (2), Ξυδάς 16, Χατζηδάκης 4, Γκουαλτιέρι, Κανέλλης, Λυκογιάννης 4, Σουρλής 10 (2), Παπαγεωργόπουλος 13 (3), Μιχαλούτσος 9 (1).
Καστοριά (Καραγιάννης): Πετρόπουλος 16, Μελισσαράτος 15, Χονδρογιάννης, Βλάχος, Απιδόπουλος, Χρυσόπουλος 10, Ράπτης 4, Τερσενίδης 2, Βαβάτσικος 9 (1), Καραμανώλης 4 (1), Τζακόπουλος 11 (3), Φουρμαναβίτσιους 9 (2).