Νίκησε το Μαρούσι στον τελευταίο εντός έδρας αγώνα

Σημαντική νίκη πραγματοποίησε το Μαρούσι στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι. Συγκεκριμένα η ομάδα του Αμαρουσίου κατάφερε να επικρατήσει επί του Κόροιβου με 66- 61.

Ο Κόροιβος ήταν μπροστά σε όλο το α΄ ημίχρονο μέχρι 6 πόντους (10-16, 27-33) και το α΄ μέρος τελείωσε 30-36. Στη γ΄ περίοδο το σκηνικό ήταν το ίδιο μέχρι το 27΄ (42-48), αλλά στο τελευταίο τρίλεπτο το Μαρούσι με επιμέρους σκορ 12-3, πέρασε μπροστά με 3, 54-51.

Το Μαρούσι στην τελευταία περίοδο έφτασε στο +9 (63-54) και τέσσερα λεπτά πριν το τέλος και στον εναπομείναντα χρόνο κράτησε το υπέρ του προβάδισμα και τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 20-22, 30-36, 54-51, 66-61.

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Κουκουλάς 7, Στασινός 5 (1), Ξυδάς 12 (2), Χατζηδάκης 7, Γκουαλτιέρι, Κανέλλης 3 (1), Λυκογιάννης 16 (3), Σουρλής 5 (1), Παπαγεωργόπουλος 2, Μιχαλούτσος 9 (2).

Κόροιβος ΙΕΚ Σμαρνάκη (Σαμόλης): Χείλαρης 15, Καπώνης 2, Λαμπρόπουλος, Μαραγκάκης 6 (1), Γκιουζέλης 2, Τσιάκος 11, Λεϊμάνις 17 (1), Γραβάνης 2, Θεοδωράκος 6 (2).