Επικράτησε ο Ερμής Αγιάς – Λάρισας του Αμαρουσίου με 82-74

Δεν κατάφερε να αναδειχτεί νικητής το Μαρούσι στη χτεσινή αναμέτρηση που είχε στο κλειστό του Αγίου Θωμά στο Μαρούσι με την ομάδα Ερμής Αγιάς- Λάρισας στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Α2 Εθνικής κατηγορίας.

Από το πρώτο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες αναζητούσαν τα αδύνατα σημεία των αντιπάλων ωστόσο ο Ερμής κατάφερε να κλείσει την περίοδο αυτή με σκορ 16-15. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες του Ερμή κατάφεραν να ανοίξουν τη ψαλίδα και να κλείσουν το ημίχρονο με 38-29.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πιέσουν και να ευστοχήσουν σε αρκετά σουτ «μαζεύοντας» τη διαφορά στους τρεις πόντους 56-53 με το σκορ ωστόσο να παραμένει υπερ του Ερμή.

Το παιχνίδι εκείνη τη στιγμή μετατράπηκε σε ντέρμπι το Μαρούσι ωστόσο δεν κατάφερε να διατηρήσει τη διαφορά και έτσι το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 82-74 υπερ του Ερμή.